Ginekolog w Poznaniu – wszystko co musisz wiedzieć

Badanie ginekologiczne służy zapobieganiu i diagnozowaniu chorób. Obejmuje m.in. konsultację u ginekologa w Poznaniu i badanie narządów rozrodczych kobiet. Badanie ginekologiczne to kontrolne badanie. Służy między innymi do wczesnego wykrywania raka piersi lub szyjki macicy, ale także oferuje porady w kwestiach takich jak ciąża, krwawienie miesiączkowe, seksualność i antykoncepcja.

Neomedica w Poznaniu – jak przebiega badanie ginekologiczne 

Badanie ginekologiczne to przede wszystkim badanie profilaktyczne. Kobiety powinny to regularnie obserwować, zwłaszcza po to, aby we wczesnym stadium lekarz mógł wykryć złośliwe choroby żeńskich narządów płciowych. Poza tym kobiety powinny oczywiście również zgłosić się do ginekologa w Poznaniu prywatnie w neoMedica na badanie ginekologiczne, jeśli mają niepokojące objawy.

Często przyczyną badania ginekologicznego są następujące objawy:

  • Ból, pieczenie lub swędzenie w okolicy narządów płciowych, na przykład podczas oddawania moczu lub podczas stosunku
  • wydzielina z pochwy
  • Problemy miesiączkowe, takie jak ból, bardzo obfite lub bardzo długie krwawienie
  • Widoczne zmiany w piersi, na przykład guzki lub stwardnienie

Ginekolog w Poznaniu jest również właściwą osobą kontaktową w sprawach dotyczących seksualności, chęci posiadania dzieci, ciąży i antykoncepcji.

Ginekolog w Poznaniu prywatnie – poradnik

Przed właściwym badaniem ginekolog w Poznaniu prosi pacjenta o oddanie próbki moczu. Bada mocz paskiem testowym pod kątem zarazków, oznak zapalenia lub krwi. Jeśli istnieją oznaki ciąży, może to również sprawdzić za pomocą badania moczu. Opróżnienie pęcherza ułatwia późniejsze wykonanie badania ultrasonograficznego podbrzusza.

Podczas wizyty w Poznaniu u ginekologa często przeprowadza się badanie ultrasonograficzne specjalną głowicą. Jest ukształtowana w taki sposób, aby można go było łatwo wprowadzić do pochwy. Ginekolog może w ten sposób ocenić ścianę i błonę śluzową macicy, fazę cyklu miesiączkowego, jajniki i przestrzenie miednicy małej.

  Jak pić ocet jabłkowy na zgagę

Przy pełnym pęcherzu badanie u ginekologa w Poznaniu może być niewygodne i trudniejsze dla lekarza. Więc lepiej iść wcześniej do toalety! Ponieważ dolna i górna część ciała muszą być odkryte jedna po drugiej, bardziej praktyczne jest noszenie na wizytę ubrań, które łatwo się zakłada i zdejmuje – w przeciwieństwie do np. bluzki z wieloma guzikami. Jeśli to możliwe, należy unikać seksu, tamponów, żelu nawilżającego, czopków dopochwowych, kremów dopochwowych, irygacji intymnych i tym podobnych.