Ile kosztują wakacje na Węgrzech – Przewodnik po budżetowych podróżach

Ile kosztują wakacje na Węgrzech

Czy zastanawiałeś się kiedyś ile kosztują wakacje na Węgrzech? Jeśli tak, to właśnie trafiłeś we właściwe miejsce! W tym przewodniku podpowiemy Ci, ile możesz się spodziewać wydać na swoją podróż i jak zaplanować budżetowe wakacje na urokliwym Węgrzech.

Ile kosztują wakacje na Węgrzech: Zakwaterowanie

Zacznijmy od ważnego aspektu każdej podróży – zakwaterowania. Na Węgrzech znajdziesz wiele różnych opcji, które mogą odpowiadać każdemu budżetowi. Oto przykładowe ceny za nocleg:

 • Tanie hostele: od 30 zł do 80 zł za noc
 • Średnia klasa hoteli: od 150 zł do 300 zł za noc
 • Luksusowe hotele: powyżej 400 zł za noc

Transport na Węgrzech

Aby dotrzeć na Węgry i podróżować po kraju, będziesz musiał przemyśleć swoje wydatki na transport. Oto kilka popularnych opcji i ich przybliżone ceny:

 • Loty: W zależności od miejsca, z którego wylatujesz, ceny biletów lotniczych wahają się od 200 zł do 1000 zł.
 • Pociągi: Podróżowanie pociągiem jest wygodną opcją i koszt biletu uzależniony jest od odległości, ale możesz spodziewać się wydać od 30 zł do 200 zł.
 • Autobusy: Bardzo popularne są również podróże autobusowe, a ceny biletów wahają się od 20 zł do 100 zł, w zależności od trasy.
 • Taksówki: Jeśli potrzebujesz dostać się szybko z punktu A do punktu B, możesz skorzystać z taksówek, których koszt wynosi około 3 zł za kilometr.

Atrakcje turystyczne

Gdy już dotrzesz na Węgry, z pewnością chciałbyś zwiedzić różne atrakcje turystyczne. Oto kilka popularnych miejsc i ich ceny:

 • Wizyta w Budapeszcie: Zwiedzanie stolicy Węgier, Budapesztu, może kosztować około 50 zł za osobę.
 • Węgierskie kąpiele termalne: To jedna z najbardziej znanych atrakcji Węgier. Koszt wejścia zależy od wybranego kąpieliska, ale możesz spodziewać się zapłacić od 20 zł do 80 zł.
 • Zamki i pałace: Węgry słyną z swojej historii i architektury, a wiele zamków i pałaców jest dostępnych do zwiedzania za około 20 zł.
 • Wycieczki po winnicach: Jeśli interesują Cię wina, warto wybrać się na wycieczkę po winnicach. Ceny zależą od trasy i degustacji, ale mogą wynosić około 70 zł za osobę.
  Kiedy dziecko na wakacje z dziadkami

Czy na Węgrzech jest tanio?

Jak widać z powyższych przykładów, ceny na Węgrzech mogą być stosunkowo niskie w porównaniu do innych europejskich krajów. Dlatego wiele osób uważa, że Węgry są atrakcyjną destynacją dla podróżujących o mniejszym budżecie. Jednak tak jak w każdym innym miejscu, ceny mogą się różnić w zależności od sezonu, miejsca i preferencji.

Frequently Asked Questions (FAQs)

 1. Ile kosztują jedzenie i napoje na Węgrzech?

  Koszt posiłków zależy od wybranych restauracji. Na ogół możliwe jest zjedzenie taniego posiłku za około 20 zł, podczas gdy obiad w restauracji średniej klasy może kosztować około 50 zł. Napoje, takie jak piwo, zazwyczaj kosztują około 7 zł w barach i restauracjach.

 2. Czy warto wymienić walutę na Węgrzech?

  Walutą na Węgrzech jest forint (HUF). W większości miejscowości akceptowane są również karty płatnicze, ale zawsze warto mieć przy sobie trochę forintów na wypadek konieczności.

 3. Jakie są inne tanie atrakcje na Węgrzech?

  Oprócz wymienionych wcześniej atrakcji, na Węgrzech można znaleźć wiele innych tanich i darmowych atrakcji. Na przykład spacer w Parku Miejskim w Budapeszcie, wizyta na jednym z lokalnych targów lub piknik nad Balatonem to świetne sposoby na spędzenie czasu bez większego obciążenia portfela.

Podsumowanie

Ile kosztują wakacje na Węgrzech? Oczywiście, zależy to od wielu czynników, takich jak wybrana klasa zakwaterowania, preferowane atrakcje i styl podróżowania. Jednak dzięki szerokiej gamie opcji, Węgry są dostępne dla podróżnych o różnym budżecie, a niskie ceny w porównaniu do innych europejskich krajów czynią ten kraj atrakcyjnym celem dla wielu turystów.